Новини
Світловодська

СП ТОВ «Світловодськпобут» інформує споживачів

СП ТОВ «Світловодськпобут» інформує споживачів про прогнозовані зміни тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення в зв’язку з коригуванням окремих складових тарифу, а саме - витрат на оплату праці.

Необхідність коригування тарифу виникла через невідповідність встановлених в діючих тарифах розмірів витрат на оплату праці законодавству України, а саме:

- в ряді випадків не витримується норма про забезпечення рівня заробітної плати не нижче мінімального, встановленого в державі. Тому підприємство щомісячно змушене нараховувати доплати до рівня мінімальної зарплати, що не передбачено діючими тарифами;

- в зв’язку з неможливістю підвищувати заробітну плату, підприємство змушене додатково нараховувати значні суми індексації, що також не передбачено діючими тарифами;

- в зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму в 2018 році, заробітну плату необхідно привести до відповідного йому рівня ( в діючому тарифі - 1648 грн., наразі – 1841 грн.);

- за діючих тарифів середньомісячна зарплата штатного працівника не відповідає вимогам Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, № 181 від 18.05.2012 року про планування витрат на оплату праці з урахуванням рівня середньомісячної зарплати працівника, зайнятого у промисловості регіону, на території якого здійснюється діяльність ліцензіата. Наразі в нас цей показник ледве сягає 70% від необхідного (згідно з статистичними даними, розміщеними на офіційному сайті Головного управління статистики у Кіровоградській області).

- найголовніша та найвагоміша причина виникнення необхідності перерахунку витрат на оплату праці – Реєстрація Міністерством соціальної політики України (№ 5 від 19 лютого 2018 року) Змін і доповнень до Галузевої угоди між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Об’єднанням організацій роботодавців “Всеукраїнська конфедерація роботодавців житлово-комунальної галузі України» та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2017 – 2018 роки:

- зміною підпункту 3.1.2. пункту 3.1. Галузевої Угоди - співвідношення мінімальної тарифної ставки робітника І розряду до прожиткового мінімуму для працездатних осіб (в діючому тарифі – 1,2, наразі – 1,4);

- зміною додатка 2 до Галузевої угоди - Коефіцієнти співвідношень мінімальної тарифної ставки робітника І розряду за видами робіт (в діючому тарифі – 1,58, наразі – 1,66).

Таким чином, мінімальна тарифна ставка робітника І розряду:

в діючому тарифі – 1648 * 1,2 * 1,58 = 3124,61 грн. (Менше мінімальної

зарплати!)

наразі – 1841 * 1,4 * 1,66 = 4278,48 грн.

Тобто зростання мінімальної ставки робітника І розряду складає 37 %

Відповідно до мінімальної тарифної ставки робітника І розряду розраховано оклади робітників (на основі Єдиної сітки міжрозрядних тарифних коефіцієнтів) та інженерно – технічного персоналу (на основі додатку 3 Галузевої Угоди)

Метою розробки та впровадження коригування окремих складових тарифу – витрат на заробітну плату – є приведення діяльності суб’єкта господарювання, що виробляє, транспортує та постачає теплову енергію до економічно обґрунтованого рівня.

Підвищення тарифу має покращити якість та умови обслуговування споживачів, позитивно вплинути на фінансово - економічний стан теплопостачального підприємства, і, найголовніше, запобігти масовому звільненню працівників через низький рівень оплати праці.

Більш детально з інформацією можна ознайомитись на сторінках газети «Світловодськ вечірній» за четвер, 12 липня 2018 року, № 28.

СП ТОВ "Світловодськпобут"