Новини
Світловодська

Не слід розслаблятися

За 2020 рік по м. Світловодську та Світловодському району зареєстровано 9929 випадків гострих респіраторних інфекцій та грипу (місто – 7741, район – 2188). Госпіталізовано 824 особи.

За прогнозом ВООЗ весь 2021 рік ми будемо жити  з таким підступним ворогом, як СОVID-19.  

За минулий рік лабораторно підтверджено ПЛР-тестуванням 219 випадків СОVID-19 (місто – 193, район – 26), в т.ч. у 4 дітей до 17 років. Госпіталізовано 53 особи, з них померло – 9 осіб, в т.ч. 8 мешканців міста.  Завдяки тому, що з’являються нові методики обстеження, ми можемо мати уявлення про кількість перехворівших на СОVID-19, бо більшість випадків проходить в легкій або безсимптомній формі. Ці хворі не звертаються до лікарів за медичною допомогою, але у них з’являються захисні антитела до цього вірусу (імуноглобуліни G), які виявляються в крові хворого методом ІФА. За грудень 2020 року-січень 2021 року в лабораторії нашої лікарні проведено 1397  тестувань  на СОVІД-19 методом  ІФА  з визначенням ІgМ та ІgG, з них у 320 (23,0%) обстежених осіб були виявлені ІgG.

    Не слід розслаблятися, а треба продовжувати дотримуватися всіх правил захисту себе та своїх рідних. Важкість захворювання на коронавірусну інфекцію залежить не тільки від віку, наявності супутніх захворювань та способу життя людини, а і від кількості вірусу, яка осідає на слизових оболонках. Тому вкотре хочу звернути вашу увагу на необхідність:

- носіння медичних масок в громадських місцях:

* носіть маску правильно: верхній край маски має знаходиться на носі, а нижній – під нижньою щелепою;

* маска повинна бути тільки ваша власна, суха та чиста;

* багаторазові та маски з тканини можна прати звичайним порошком, сушити на повітрі, випрасувати праскою;

- мийте руки або обробляйте їх антисептичним розчином після відвідування громадських місць та прогулянки на вулиці, перед тим, як одягати та знімати маску;

- не торкайтеся обличчя брудними руками, а також навчить цього ваших дітей;

- не відвідуйте масові заходи;

- при кашлі та чханні прикривайте рот згином руки чи одноразовою серветкою;

- зробіть щеплення і будьте здорові.

Лікар-інфекціоніст КНП «Світловодська ЦРЛ» Галина ТАЛАЛАЄВА